Roberts Zīle

Vēja parki Latvijā

“Zaļās naftas” kārdinājumi Eiropā ir lieli. Vai tie būtu litija lauki, vai pārmērīgi vēja parki, Eiropas valstu vietējo iedzīvotāju pretstāves un potenciālas korupcijas rezultātā superpeļņas Eldorado, kas nostiprināts ar superātro Zaļo kursu, var beigties arī ar valdības krišanu, kā tas noticis Portugālē. Turklāt ar vienu no stabilākajām un ilgākajām valdībām ES. Neilgi pirms šī skandāla BBC vēstīja, ka tie portugāļi, kuru dzīvi pilnīgi izmainīs litija raktuves, aktīvi protestē pret to, taču valdība nespēja izturēt kārdinājumus un spiedienu no biznesa aprindām. Kāpēc par šo piemēru jāaizdomājas arī mums, kuru zemes dzīlēs negulst litija krājumi? Jo mums ir vairāk nekā 500 km gara jūras piekraste, kurā biznesmeņi vēlas uzbūvēt 15 GW jaudas vēja parkus (vairāk, nekā nepieciešams Latvijas pašpatēriņam), kā tas ir redzams kartē, kura tiek izmantota atkrastes vēja parku biznesa forumos Latvijā.

May be an image of map and text that says "Importance of interconnection Baltic WindConnector to improve security of supply The Baltics states have great potential in supplying the EU with green energy and Latvia leading among them Baltk WindConnector Concept Sketch The local consumption is relatively small, hence most the output can be exported Parving Pyienny 68 26 GW 268 21 2 45 48 t0 58 32 Source: stanian Wind Energy Conference, alllinn Feb 2022"
Jātic, ka mūsu lēmumu pieņēmēji nepieļaus līdzīgu situāciju kā Portugālē un tiks izturēti visi kārdinājumi un spiedieni. Ja ne, tad, iespējams, arī mūsu pludmalēs izskatīsies kā Filipinās.

May be an image of 7 people and windmill

Interesanti, ka šo attēlu lietoja NVO “Zaļā brīvība”, atklājot Vācijas valdības sponsorētās programmas “Wind4Bio” pasākumu.