Roberts Zīle

Vai sociālais dempings ir drauds vienotajam tirgum?

Ir patiess gods Jūs ielūgt uz "New Direction" rīkoto konferenci "Vai sociālais dempings ir drauds vienotajam tirgum?", kas notiks Rīgā, ES Mājā šā gada 25. novembrī. Konferencē par sociālo dempingu starptautiskie un pašmāju eksperti spriedīs par šķēršļiem un draudiem vienotajam tirgum un meklēs risinājumus, kā tajā nodrošināt vienādu attieksmi starp Austrumeiropas un Rietumeiropas strādniekiem, un veselīgu un godīgu konkurenci starp ES valstu kompānijām.

  • Kas? Konference "Vai sociālais dempings ir drauds vienotajam tirgum? Eiropas prioritātes un nacionālās perspektīvas"
  • Kad? Piektdien, 2016. gada 25. novembrī
  • Kur? Rīgā, ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28 (2. stāvā)
  • Cikos? Sākums plkst. 10.00 (reģistrācija no plkst. 9.30)
  • Kas rīko? "New Direction -- The Foundation for European Reform", kas ir Beļģijā reģistrēta bezpeļņas organizācija (ASBL) un ir Eiropas Parlamenta daļēji finansēta.

Konferences pirmajā daļā, kurā uzstāsies starptautiski labi zināmi akadēmiķi un eksperti no ārzemēm, referenti apskatīs sociālo dempingu kā konceptu un sniegs atbildes uz daudzajiem joprojām neskaidrajiem jautājumiem, tostarp saistībā ar sociālā dempinga "problēmas" sasaisti ar darba ņēmēju norīkošanas direktīvas pārskatīšanu. Attiecīgajā panelī piedalīsies Bruegel domnīcas (Beļģija) vecākais līdzstrādnieks Žolts Darvašs (Zsolt Darvas), Eiropas arodbiedrību institūta (ETUI) vecākā pētniece Magdalēna Bernačjaka (Magdalena Bernaciak), kā arī Mareks Benio (Marek Benio) no Darbaspēka mobilitātes iniciatīvas (Polija). Visi trīs eksperti pastiprināti pēta un ir rakstījuši par sociālo dempingu un tā dažādajām šķautnēm, vēršot uzmanību arī uz to, ka nosūtītie Austrumeiropas viesstrādnieki turīgajās valstīs nav tik liela problēma, cik bieži vien pasniegta. Konferences otrajā daļā pašmāju un ārvalstu eksperti sīkāk šķetinās sociālā dempinga dažādos aspektus. Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle uzstāsies ar vēstījumu, ka tā saucamā cīņa ar sociālo dempingu ir aizsegs Rietumvalstu centieniem ierobežot konkurenci savos tirgos. R. Zīle uzskata, ka šāda rīcība grauj patiesu vienoto tirgu un paver durvis jauniem nevēlamiem pavērsieniem. Tikmēr Eiropas Parlamenta deputāts Kosma Zlotovskis (Kosma Złotowski) no Polijas stāstīs par to, kāpēc "dempings nevar būt sociāls" un iztirzās ES pakalpojumu tirgus integrācijas procesus. Savukārt pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pievērsīsies sociālajam dempingam tieši no Latvijas uzņēmēju un darba ņēmēju skatupunkta.

Papildus informācija

Visa pasākuma laikā tiks nodrošināta sinhronā tulkošana no angļu uz latviešu valodu.

Reģistrācija: Tā kā vietu skaits telpā ir patiesi ierobežots, lūdzam savlaicīgi reģistrēties pasākumam, nosūtot e-pasta vēstuli uz edgar.ziverts@europarl.europa.eu