Roberts Zīle

R.Zīle: Baltijas valstīm jāatbrīvojas no "Gazprom" monopola (EP ECR grupas sēde Rīgā)

Rīga, 15.sept., LETA. Visām trīs Baltijas valstīm kopīgi jāatbrīvojas no 100% atkarības gāzes iepirkšanā no "Gazprom", šodienas Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Konservatīvo un reformistu (ECR) politiskās grupas sanāksmes preses konferencē teica EP deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK).

"Es redzu riskus Baltijas valstu vēl ilgstošākā atkarībā no Krievijas koncerna "Gazprom". Polijai jau Eiropas Savienība (ES) ir piešķīrusi naudu šķidrās gāzes ražošanai, bet tā kā Baltijas valstīm ar Poliju gāzesvada savienojuma nav, tad mums ir jāmeklē citi iespējamie risinājumi", uzskata Zīle.

EP ECR politiskās grupas sanāksme šonedēļ notiek Rīgā.

Kā skaidroja Zīle, šajā sanāksmē par enerģētikas jautājumiem aicināts piedalīties enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš, kurš bija palīgs Andrim Piebalgam laikā, kad viņš bija enerģētikas komisārs.

Bez enerģētikas jautājumiem liela vērība ECR politiskās grupas sanāksmē tika pievērsta veselības nodrošinājuma jomai, diskutējot par to, cik dažādi ES valstīs maksā zāles un kā samazināt zāļu cenas Latvijā.

Tika apspriesti arī Baltijas valstu ceļu un transporta jautājumi, kas ir kārtējais būtiskais faktors, kas Baltijas valstis atdala no pārējās ES, komentēja Zīle.

ECR grupa tika izveidota pēc EP vēlēšanām 2009.gada jūlijā. Grupu veido astoņu ES dalībvalstu politiskās grupas, tai skaitā "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK no Latvijas, kuru pārstāv Zīle. EP Konservatīvo un reformistu grupā darbojas 54 EP deputāti, kurus vieno nostāja pret Eiropas pieaugošo konsolidāciju un uzskats, ka ES jākļūst vairāk atbildīgai un caurskatāmai Eiropas pilsoņu priekšā.

Zīle ir arī "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Ministru prezidenta kandidāts Saeimas vēlēšanās. Krišjānis Ozols LETA 15.09.2010 Copyright © LETA

Foto: Ojārs Lūsis