Roberts Zīle

Roberts Zīle sveic konkursa "Eiropas pēdas Latvijā" uzvarētājus

Rīgā, 2014. gada 5. decembrī

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle šodien piedalījās jauniešu konkursa "Eiropas pēdas Latvijā" finālā, kur starp piecām skolu komandām tika noskaidroti labākie Latvijas "pēddziņi" — Daugavpils Krievu vidusskolas - liceja komanda.

Konkursa mērķis ir radošā, mūsdienīgā un interaktīvā veidā veicināt jauniešu savstarpējo sadarbību, meklējot ES dalībvalstu pēdas Latvijā – kultūrā, vēsturē, zinātnē, arhitektūrā, uzņēmējdarbībā, dabā. Piedaloties konkursā, katra komanda veidoja video par savā pilsētā un novadā redzamajām Eiropas pēdām, kā arī piedalījās erudīcijas konkursā par Eiropas Savienību.

Pēc pasākuma, R. Zīle, kurš bija žūrijas sastāvā un no savas puses arī bija sagatavojis dāvanas finālistu komandām, slavēja mazākumtautību skolu lielo uzņēmību un labās zināšanas.

"Lai arī konkursā tika aicinātas piedalīties visas Latvijas skolas, visas finālā iekļuvušās komandas nāca no skolām, kur pamata mācību valoda nav valsts valoda. Neskatoties uz to, šie jaunieši ne tikai demonstrēja teicamas valsts valodas zināšanas, tajā komunicējot un pat dziedot latviešu estrādes dziesmas, bet arī pierādīja, ka ir lieliski informēti jautājumos par Eiropas Savienību," tā R. Zīle.

Finālistus arī sveica Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere un Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga

Konkurss "Eiropas pēdas Latvijā" tika organizēts sadarbojoties Kultūras ministrijai un Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvai komitejai, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojam un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātam.