Roberts Zīle

Roberts Zīle novērtēts kā aktīvākais EP deputāts Latvijas un Baltijas valstu vidū šajā sasaukumā

Nevalstiskā ES pārvaldes datu analīzes organizācija MEP Software prezentējusi jaunāko Eiropas Parlamenta (EP) deputātu reitingu, kurā augstāko vietu no Latvijas un Baltijas valstu deputātiem ieņem Roberts Zīle, iekļūstot EP divdesmit aktīvāko deputātu vidū.

Publicējot kā norādīts līdz šim precīzāko EP deputātu darbības algoritmu interneta vietnē mepranking.eu, organizācijas izstrādātā metodoloģija ņēmusi vērā virkni svarīgākos kvantitatīvos rādītājus. To vidū būtiskākais īpatsvars ir deputāta iesaistei  ziņojumu tapšanā, vērtējot tos pēc nozīmības, deputātu iesaistes veidam plenārsesijās, ieņemamajam amatam EP struktūrās, kā arī īpaša vērtība pievērsta EP plenārsesiju apmeklējumam. Šoreiz deputātu rangu nedaudz ietekmē arī plenārsesijas jautājumu atspoguļojums pārvaldītajos sociālo mediju kontos.

Šajā EP sasaukumā Roberts Zīle ir novērtēts kā visaktīvākais EP deputāts no Latvijas un Baltijas, ierindojoties starp pieciem aktīvākajiem Ziemeļeiropas un Centrāleiropas dalībvalstu deputātiem, kopumā sasniedzot 19. vietu 751 EP deputāta vidū.

“Un šis viss pat bez dopinga,” lakoniski, paspējot ironizēt par Krievas olimpisko spēļu diskvalifikāciju, savos sociālajos medijos uz publicētajiem datiem noreaģējis pats Zīle.

Roberts Zīle astotā EP sasaukuma laikā ievēlēts par Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas viceprezidentu, kā arī bijis atbildīgais referents  pieņemtajam ziņojumam saistībā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulu par Eiropas Savienības Dzelzceļa aģentūru. Vienlaikus jau vairāk kā desmit gadus deputāts pilda savas frakcijas koordinatora amatu, iekļūstot trīs aktīvāko deputātu vidū  transporta un tūrisma komitejā.

Organizācijas publicēti dati liecina, ka Latvijas deputātu vidū aiz Roberta Zīles  (19.vieta, 119 punkti) seko Sandra Kalniete (96. vieta, 74 punkti), kā arī Krišjānis Kariņš (113. vieta, 69 punkti). Savukārt vismazāk aktīvo deputātu vidū tiek minēti Iveta Grigule, Inese Vaidere un Tatjana Ždanoka.

Ar pētījuma rezultātiem un datu analīzi iespējams iepazīties, apmeklējot interneta vietni mepranking.eu