Roberts Zīle

Roberts Zīle: Latvija varētu apsvērt iespēju izsolē pārdot Aināru Šleseru

2011. gada 10. marts - "Šlesera kunga kūsājošais optimisms un spēja uzburt aizvien fantastiskākas Latvijas attīstības ainas nu ir sasniegusi apogeju. Droši vien Latvijas valstij būtu jāapsver iespēja izsolē ar lejupejošu soli pārdot Šlesera kungu bagātiem investoriem biznesa projektu izstrādei", LPP/LC priekšsēdētāja Aināra Šlesera šī rīta paziņojumu par Latvijas pilsonības pārdošanu ironiski komentēja TB/LNNK priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

"Taču, nopietni runājot, LPP priekšsēdētāja paziņojums ir cinisks un nopietna politiķa necienīgs. Eiropā jebkuru politisko uzskatu pārstāvjiem šāda ideja šķistu absurda un nepieņemama kaut vai no Eiropas kopējo interešu viedokļa vien. Jo, ko tad pēc būtības piedāvā tirgot Šlesera kungs - ērtu ES pilsonības iegūšanas iespēju liela mēroga neskaidras izcelsmes naudas turētājiem, kuri citādā veidā to iegūt nevarētu", atzina R. Zīle.

Viņš arī uzsvēra: "Ņemot vērā, ka Šlesera kungs ir viens no pazīstamākajiem Latvijas politiķiem un Eiropas Parlamentā pārstāvētas partijas priekšsēdētājs, viņa paziņojums grauj Latvijas pašcieņu un starptautisko prestižu. Pasaulē ir lietas, kuras ir pārdodamas, un kuras nav. Pilsonība kā viens no valsts pamatelementiem tāda noteikti nav."