Roberts Zīle

Roberts Zīle: Ja ir patiess vienotais tirgus, tad protekcionisms nav pareizā metode uzņēmējdarbības atbalstam

Patiess vienotais tirgus, nevis protekcionisms, ir īstais ceļš, kas Latvijai ejams, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, kurš šodien ar citiem Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem piedalījās Beniluks un Šveices tirdzniecības kameru rīkotajās debatēs.

Kā uzsver R. Zīle: “Ja ir patiess ES vienots tirgus gan preču, gan pakalpojumu jomā, tad protekcionisms nav pareizā metode savas valsts uzņēmējdarbības atbalstam. Diemžēl, valsts atbalsta gadījumu, kurus izskata Eiropas Komisijas konkurences komisārs Hoakins Almunja, ir daudz.”

R. Zīle, kurš ir ne tikai kandidāts gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet arī pārstāv Latviju Parlamentā desmit gadus divos tā sasaukumos un ir ekonomikas doktors, debatēs izskaidroja savu nostāju klātesošajai auditorijai, kuru pārsvarā veidoja uzņēmēji, dažādu ES valstu tirdzniecības kameru pārstāvji, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti.

“Es stingri uzskatu, ka protekcionisms nav pareizais virziens Latvijai,” tā Roberts Zīle debatēs oponēja atsevišķiem deputātu kandidātiem, kas uzstāja, ka Latvijai vajadzētu būt vairāk izolētai, nevis atvērtai. “Tieši pretēji — Latvijai ir vajadzīgs vienotais tirgus. Vai tas būtu transports vai enerģētika, mēs redzam, ka Latvija jau pašlaik ir izteikti izolēta. Tas ir jāmaina,” atzīmēja R. Zīle attiecīgajai auditorijai.

Jautāts par to, kuru R. Zīle redzētu kā topošo Eiropas Komisijas prezidentu, deputāts uzskata, ka neviens no esošajiem t.s. galvenajiem kandidātiem — ne sociālistu virzītais Martins Šulcs, ne centriski labējais Žans Klods Junkers — nebūs prezidents.

“Es uzskatu, ka Eiropas Komisijas prezidenta kandidātu, atbilstoši ES līgumiem, izvēlas ES Padome, bet Parlaments to ievēl. Tas šovs, kas redzams no pašreizējo tā saucamo EK prezidenta kandidātu kampaņas, ir leģitimitātes piešķiršanas mēģinājums it kā viņu ievēlēšanai. Patiesībā ES pilsoņi katrā dalībvalstī balso par saviem politiķiem un iepriekš pieminētos kandidātus pat nepazīst.”

Deputāts atsaucas uz video, kura ietvaros tika nodemonstrēts, ka lielākā daļa aptaujāto nezina, kas ir M. Šulcs vai Ž. K. Junkers.

Pasākumā, kurš rīkots saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas Latvijā notiks 24. maijā, piedalījās virkne EP deputātu kandidāti, tajā skaitā arī pašreizējā sasaukuma divi deputāti — Roberts Zīle un Sandra Kalniete, pārstāvot savas politiskās partijas.