Roberts Zīle

Roberts Zīle: EP Strasbūras sesiju samazināšana ir solis uz priekšu ES nodokļu maksātāju naudas taupīšanā

2011. gada 9. marts. Eiropas Parlaments plenārsēdē Strasbūrā šodien atbalstīja Eiropas Konservatīvo un reformistu (ECR) grupas ierosinājumu veikt izmaiņas 2010. un 2013.gada EP sēžu grafikā, divas Strasbūras plenārsēdes oktobrī sapludinot vienā, tā no 12 līdz 11 reizēm gadā samazinot EP deputātu un personāla braukāšanu no Briseles un Strasbūru un atpakaļ. Izmaiņas ļaus ietaupīt vairāk nekā 15 miljonus eiro Eiropas nodokļu maksātāju naudas.

"Daudzu Eiropas politiķu un sabiedrības apziņā jau sen ir nostiprinājusies ideja par nepieciešamību koncentrēt Eiropas institūciju darbu vienā galvaspilsētā - Briselē - tā ietaupot simtiem miljonu ES nodokļu maksātāju naudas gadā. Šodienas Eiropas Parlamenta balsojums par EP Strasbūras sesiju skaita samazināšanu ir pirmais, taču būtiskais solis šajā virzienā", atzīst EP deputāts Roberts Zīle (ECR, TB/LNNK).

Savukārt priekšlikuma iesniedzējs - ECR grupas deputāts Ešlijs Fokss (Lielbritānijas Konservatīvā partija) pēc balsojuma uzsvēra: "Es patiesi ceru, ka tā ir pirmā nagla Eiropas Parlamenta ceļojošā cirka zārkā. Ikmēneša braukāšana no Briseles uz Strasbūru ir pielīdzināma naudas izsviešanai atkritumos, kā arī pašu atkritumu radīšanai lieku 20 000 tonnu ogļskābās gāzes izmešu veidā".

Pret jebkādiem priekšlikumiem mainīt līdzšinējo sistēmu aktīvi iestājas Francija, atsaucoties uz 12 obligāto Strasbūras sesiju ir atspoguļojumu ES pamatdokumentos. Līdz ar to līdzšinējie līdzīgie priekšlikumi vismaz daļēji atvieglot ikmēneša EP pārvietošanos nesaņēma EP deputātu vairākuma atbalstu.

Taču šoreiz situācija mainījās sakarā ar lēmuma pieņemšanu slēgtā balsojumā. "Tas skaidri parāda, ka slēgts balsojums ir pareizs mehānisms pēc iespējas demokrātiskākai lēmumu pieņemšanai parlamentā", uzsver R.Zīle. "EP deputāti šoreiz jutās brīvi balsot pēc pašu uzskatiem, nevis vadoties no lielo politisko grupu vadības uzstādījumiem. To būtu svarīgi ņemt vērā arī Latvijā, kur šobrīd aktīvi notiek diskusija par slēgto balsojumu likvidēšanu Saeimā".