Roberts Zīle

Roberts Zīle apstiprināts EP frakcijas koordinatora amatā transporta un tūrisma jomā

Šonedēļ Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma vidustermiņa vadošo amatpersonu pārvēlēšanas ietvēros vienam no vispieredzējušākajiem Latvijas deputātiem Robertam Zīlem (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") ar savas frakcijas Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas (ECR) vienbalsīgu atbalstu tika atkārtoti uzticēts virzīt EP trešās ietekmīgākās grupas politikas nostādnes ietekmīgajā EP Transporta un tūrisma komitejā. Tādējādi Zīle grupas koordinatora amatā uz kārtējo divarpus gadu termiņu ievēlēts jau piekto reizi pēc kārtas kopš pirmā sasaukuma, kad Latvija iestājusies ES.

Zīle visilgāk no Latvijas deputātiem pildījis savas frakcijas koordinatora pienākumus, turklāt nesen deputāts ticis ievēlēts arī Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas viceprezidenta amatā. Pildot šos pienākumus, deputāts pārstāvēs ne tikai Latvijas, bet visu ECR grupā ietilpstošo 16 dalībvalstu deputātu pozīcijas atbildīgajā EP transporta un tūrisma sfērā.

"Koordinatora amats 751 deputāta pārstāvētajā Eiropas Parlamentā ir īpaši būtisks, lai nodrošinātu ietekmi, tādējādi veicinot arī mazas valsts Latvijas intereses. Piemēram, ir izdevies nodrošināt pārliecinošu atbalstu EP deputātu vidū Latvijai un Austrumeiropas reģionam kopumā tik būtiskajam Rail Baltica transporta projektam," skaidro Zīle.

Uzsākot nākamā cikla darbu un virzot savas grupas politiku transporta jomā, Zīle norāda, ka turpināsies darbs pie starptautiskā autopārvadājumu tirgus regulējuma, lai saglabātu vienotu kopējo tirgu un brīvu konkurenci visiem, t.sk. Latvijas pārvadātājiem Rietumeiropas valstīs, jo šī brīža "cīņa ar sociālo dempingu", kā uzskata deputāts, ir faktiski tirgus protekcionisms. Līdztekus norisināsies darbs pie t. s. Junkera fonda (Eiropas Stratēģisko investīciju fonda) regulējuma, ar ko fonda darbs tiks pārskatīts un pagarināts līdz 2020. gadam. Zīle vairākkārt norādījis uz fonda darbības trūkumiem, jo līdzšinējais finansējums nonācis galvenokārt tikai Rietumeiropas valstīs.

Jau ir ziņots, ka EP decembra plenārsesijā pieņemta ceturtās dzelzceļa pakotnes likumdošana, kurā ietilpst arī "Zīles - Matīsa" Regula par Eiropas Dzelzceļa aģentūru.