Roberts Zīle

Roberts Zīle apmeklē Bauskas novadu

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle svētdienu, 18. maiju, pavadīja Bauskas pusē, kur apskatīja gan Bauskas atjaunoto Rātsnamu, gan Ceraukstes pagasta Mūsas ciema Griķu pamatskolas bērnudārza rotaļlaukumu, gan piedalījās „Labestības dienas” atbalsta ziedojumu koncertā Ceraukstes pagasta Kultūras namā.

Dienas sākumā Roberts Zīle pilsētas mēra Raita Ābelnieka pavadībā iepazinās ar atjaunoto Bauskas Rātsnamu, kas pēc tā uzcelšanas 17. gadsimtā bija lielākais un greznākais rātsnams visā Kurzemes un Zemgales hercogistē. Šobrīd Rātsnams kā jauns tūrisma objekts ietver seno svaru un mēru ekspozīciju, kur apmeklētājiem, tiekot nomērītiem un nosvērtiem, iespējams uzzināt savu augumu un svaru vēsturiskās mērvienībās – piemēram, pudos, olektīs un pēdās. Rātsnama iekārtošana šobrīd turpinās; nesen tas atvērts laulību ceremoniju norisei. Raitis Ābelnieks uzsvēra, ka Rātsnams krietni veicinājis tūristu apmeklējumu pilsētā.

Pēc Rātsnama apmeklējuma Roberts Zīle, Raitis Ābelnieks kopīgi ar docenti Līgu Jankovu, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Bauskas filiāles vadītāju, kura arī ir Nacionālās apvienības Eiropas Parlamenta deputāta kandidāte, pārrunāja Bauskas novada aktualitātes un attīstību.

Tālāk sekoja Ceraukstes pagasta Mūsas ciema Griķu pamatskolas bērnudārza rotaļlaukuma apmeklējums: ar Nacionālās apvienības cilvēku atbalstu iekārtots un jau Lieldienās atklāts koka šūpoļu aprīkojums. Par to sirsnīgi, ar jaukiem puķu pušķiem pateicās un pateicības vēstuli visu bērni vārdā nodeva divi bērnudārza mazie audzēkņi. Bērnudārzā pārrunātais skāra arī pirmskolas izglītības iestāžu finansēšanas un organizēšanas lietas.

Dienas otrajā pusē Roberts Zīle kopā ar Raiti Ābelnieku un Līgu Jankovu piedalījās "Labestības dienas" atbalsta ziedojumu koncertā, ko Ceraukstes pagasta Kultūras namā rīkoja Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolas audzēkņi, viņu vecāki un pedagogi, sadarbībā ar „ziedot.lv”, ar mērķi vākt līdzekļus vairāku novada bērnu atveseļošanai. Koncerta savāktie līdzekļi tiks nodoti telekompānijas LNT rīkotajai Labestības dienas akcijai ziedot.lv.

Uzrunājot koncerta dalībniekus un skatītājus, Roberts Zīle teica: „Kad palīdzam citiem un darām labus darbus, paši kļūstam labāki, un sabiedrība kopumā kļūst labāka, jo tajā ir vairāk labu un izpalīdzīgu cilvēku”. Deputāts uzsvēra, ka ir lieliski, ka šādi labestības pasākumi tiek rīkoti reģionos.