Roberts Zīle

Roberts Zīle apciemo „dzimto” skolu

Roberts Zīle pirmdien, 12.maijā, piedalījās akcijā „Atpakaļ uz skolu”, kas jau vairākus gadus notiek biedrības „Klubs Māja” pārraudzībā. Roberta skola ir Rīgas 25.vidusskola, Ķengaragā. Politikas stundas sarunā ar 12.klašu skolēniem R.Zīle stāstīja par Eiropas Savienības uzbūvi, par Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta, Eiropas Ministru padomes kompetencēm. Tāpat tika uzsvērts, cik nozīmīgi ir piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Sarunas gaitā arī tuvāk tika pastāstīts par Eiropas Komisijas uzbūvi, to, ka tās dažādās struktūrvienībās strādā arī daudzi latvieši. Tiem jauniešiem, kurus interesē ierēdņa karjera ES institūcijās, būtu pastiprināta vērība savās studijās jāpievērš tiesību studijām, ekonomikas zināšanām, politoloģijai, arī bez dažām svešvalodām neiztikt.

Uz jautājumu, kā tad pats Roberts nonācis līdz EP deputāta amatam, Roberts stāstīja, ka pēc dzimtās skolas, 25.vidusskolas, pabeigšanas, viņš iestājies Latvijas Valsts universitātē, ekonomistos, kurus arī pabeidzis. Bet tad bijis „ne - iespēju laiks”, proti, pārvaldes līmenī varēja darboties tikai tie, kuri bija kompartijā.

Pamazām mainījās šī „dzīves nomāktība” – un, sākoties Atmodai, Roberts sāka pats apgūt arī Latvijas brīvvalsts likumus, lasīja Komerclikumu u.c., lai saprastu, kā reāli „strādā” brīvā tirgus ekonomika, jo studijās padomju laikā par to netika stāstīts. Tad nāca pirmie pētnieciskie raksti par ekonomiskiem jautājumiem avīzēs un pamazām viņš tika „ierauts” tiešajos Latvijas politikas notikumos.

Sarunas noslēgumā, runājot par jaunās paaudzes nākotni, par katra dzīves ceļa izvēli, Roberts Zīle aicināja jauniešus: „Esiet atvērti izaicinājumiem! Nebaidieties darīt!”

Zināšanai

No 15. aprīļa līdz 15. maijam visā Latvijā norisinās akcija „Atpakaļ uz skolu 2014”, kuras laikā ES lietu eksperti dodas uz skolām un stāsta jauniešiem par savu ikdienu un ES aktualitātēm. Akcijas "Atpakaļ uz skolu" laikā valsts amatpersonas, nevalstiskajā sektorā strādājošie un citi Eiropas Savienības (ES) jautājumu eksperti tradicionāli dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES.

Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām.

Latvijā akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju. Sadarbību starp ES lietu ekspertiem un Latvijas izglītības iestādēm koordinē jaunatnes organizācija „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.