Roberts Zīle

Roberta Zīles tikšanās Valmierā

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle 25.oktobrī, piektdien, apmeklēja Valmieru.

R.Zīle tikās ar Valmieras pilsētas domes vadītāju Inesi Boķi, viņa vietnieku Jāni Baiku, domes deputātu Uldi Jansonu (NA), domes atbildīgiem darbiniekiem, guva priekšstatu par novada attīstības iecerēm, plāniem, par veiksmīgi realizētiem projektiem. Roberts Zīle arī piedalījās sarunā ar studentiem Vidzemes Augstskolas organizētā Letonikas 5.konferences sekcijā „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība”, runājot par sociālu tēmu: „Valsts atbalstīta pirmā mājokļa programma jaunajām ģimenēm - neatliekama nepieciešamība”.

R.Zīle iepazinās arī ar Vidzemes Augstskolas jauno rektoru Dr.hist.Gati Krūmiņu, cita starpā pasakot paldies par viņa pilsonisko drosmi, rakstiski un publiski reaģējot par faktu, ka valstī ir augstskolas, kurās esošās grāmatās Staļina deportācijas tiek mēģināts noliegt. Gatis Krūmiņš lielu vērību pievērš Vidzemes Augstskolas mācību programmu dažādošanai – vasarā ir uzsākta jaunā Inženierzinātņu korpusa būvniecība.

Dienas noslēgumā Roberts Zīle satikās ar NA Valmieras biedriem, arī ar jau senāk iepazītiem Valmieras Politiski Represēto biedrības kora „Baltie Bērzi” dalībniekiem un kora diriģenti Ingu Zirni. Atkalsatikšanās bija sirsnīga. Koristi vēlāk devās uz koncertu Zosēnos, turpinot priecēt savus klausītājus.