Roberts Zīle

Par Eiropas Parlamentu Jūrmalas skolās

22.novembrī, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle piedalījās kārtējos Eiropas Parlamenta Informācijas Biroja (EPIB) rīkotajos reģionālajos pasākumos – šoreiz vecāko klašu skolēniem Jūrmalas Pumpuru vidusskolā, kā arī Jūrmalas Valsts ģimnāzijā.

Roberts Zīle dalījās praktiskās iemaņās un pieredzē par politisko runu, uzstāšanos, savas domas argumentāciju. EP plenārsēdēs runas ir īsas, 1 - 3 minūtēs jāpasaka būtiskākais. Jāņem vērā, ka kolēģi ir no dažādām valstīm - jāmēģina izteikties tā, lai saprastu visi. Specifika - pie kolēģiem teiktais nonāk caur tulku. Jāuzmanās no grūti saprotamiem lokāliem notikumiem, jokiem, jārunā pēc iespējas skaidrāk un lēnāk. Skolēni jautāja par dažādām lietām, arī par ikdienu, sadzīvi, esot darbā EP.

Pasākumu otrajā daļā EPIB pārstāve Jolanta Bogustova stāstīja par dažādām EP programmām jauniešiem, par prakses iespējām. Par lietām, kuras iedrošina Latvijas jaunos cilvēkus apgūt arvien jaunas zinības un pieredzi, lai veidotu izdevušos un noderīgu savu dzīvi un stiprinātu valsts attīstību dažādās nozarēs.