Roberts Zīle

Latvijā viesojas jaunais Eiropas Parlamenta Transporta komitejas priekšsēdētājs Mihaels Krāmers

No otrdienas, 26. augusta, līdz 30. augustam Latvijā viesosies jaunievēlētais Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētājs Mihaels Krāmers (Vācija; Zaļie/Eiropas Brīvā apvienība). Vizītes mērķis – popularizēt tā saukto Eiropas „Dzelzs priekškara” velomaršrutu jeb maršrutu „Eirovelo 13”” un velotransportu kopumā, kā arī saistībā ar Latvijas ES prezidentūru pārrunāt aktuālos ES likumprojektus transporta jomā – Dzelzceļa tiesību aktu paketi, Ostu direktīvu, Aviācijas tiesību aktu paketi.

Otrdien, 26. augustā, lidostā „ Rīga” paredzēta M. Krāmera un Eiropas Parlamenta Transporta komitejas deputāta Roberta Zīles tikšanās ar satiksmes ministru Anriju Matīsu, pēc kuras pulksten 16.15 lidostas VIP centrā notiks preses brīfings (Sīkāka informācija un pieteikšanās komunikacijas@sam.gov.lv).

Pēc Roberta Zīles ierosinājuma M. Krāmers vizītes ietvaros ar velosipēdu veiks paša iniciētā Eiropas „Dzelzs priekškara” velomaršruta, kas gar bijušo Austrumu un Rietumu bloka valstu robežlīniju stiepjas no Barenca jūras ziemeļos līdz Melnajai jūrai dienvidos, Latvijas posmu no Rīgas gar Kurzemes piekrasti līdz Rucavai. Simboliski, ka tas notiks tikai dažas dienas pēc noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta atceres dienas. Posmā no Kolkas līdz Pāvilostai braucienā piedalīsies arī R. Zīle, bet no Pāvilostas līdz Liepājai – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš.

Paredzams, ka Ventspilī brauciena dalībnieki tiksies ar pilsētas domes un brīvostas pārvaldes vadību, lai pārrunātu topošo ES Ostu direktīvu un citas ar transportu, it īpaši velotransportu saistītus jautājumus. Savukārt Liepājā, dodot startu starptautiskajām rallija sacensībām, kopā ar pilsētas mēru Uldi Sesku ar velosipēdiem tiks simboliski izbraukts rallija aplis.

Komentējot M. Krāmera vizīti Latvijā, Roberts Zīle uzsver: „Man ir patiess gandarījums, ka viena no pirmajām jaunā Transporta komitejas priekšsēdētāja un mana ilggadējā kolēģa Eiropas Parlamenta Transporta komitejā Mihaela Krāmera vizītēm ir tieši Latvijā. Viņš ir cilvēks, kas labi izprot Baltijas valstu problēmas, arī tās, kas saistītas ar nepietiekamiem transporta savienojumiem ar pārējo Eiropu, un dedzīgi atbalsta „Rail Baltica” ātrgaitas dzelzceļa projektu. Viņš ir arī cilvēks, kura vadībā varētu sekmēties ES līmeņa finanšu atbalsts velotransporta infrastruktūrai. Mēs ar viņu Transporta komitejā pagājušajā sasaukumā iesniedzām priekšlikumu, ka uz ES transporta finansējumu var pretendēt arī velotransporta infrastruktūras un Eiropas pārrobežu velomaršrutu projekti. Būtiski, ka jaunajā Eiropas Transporta tīklu (TEN-T) regulā minēts, ka transporta projektiem vēlams būt sinerģijā ar velotransportu un, būvējot transporta infrastruktūru (piemēram, jaunus tiltus), jārēķinās arī ar velobraucēju interesēm.