Roberts Zīle

Krievijas aktivitātes Sīrijā vēl vairāk palielinās bēgļu plūsmu uz Eiropu

 "Krievijas militārās darbības Sīrijā tikai saasinās situāciju reģionā un cita starpā palielinās bēgļu plūsmu uz Eiropu," šādu viedokli piektdien, 16.oktobrī, notikušajā reģionālo mediju dienā Eiropas Parlamenta informācijas birojā Rīgā pauda Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

R. Zīle, kurš pārsvarā runāja par migrācijas jautājumiem, klātesošos žurnālistus no reģionāliem mediju izdevumiem iepazīstināja arī ar jaunāko ES valstu līderu panākto progresu Eiropadomes ietvaros attiecībā uz migrācijas krīzes risināšu, kas cita starpā nosaka lielāku sadarbību ar Turciju.

Tāpat diskusijā deputāts vērsa uzmanību uz viņaprāt neprecīzo salīdzinājumu starp Vidusjūras bēgļiem un latviešiem, kas izceļoja Otrā pasaules kara laikā. "Latvieši, kas kara laikā emigrēja, nemaksāja kontrabandistiem par nokļūšanu ASV," tā R. Zīle un turpina. "Pie tam tad, kad šie latvieši jau nokļuva ASV, viņi necēla pretenzijas un neteica, ka viņiem vajag, piemēram, tieši uz Kaliforniju. Līdz ar to nav korekti salīdzināt toreizējo situāciju ar pašreizējo saistībā ar Vidusjūras migrantiem."

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par to, kā bēgļu krīze ietekmēs Eiropas nākotni, R. Zīle uzskata, ka tā palīdz šķelt Eiropas Savienības vienotību. "Mēs redzam, ka nav vienprātības starp ES valstīm un, kas ir sliktāk, ir tādas kā hibrīdkara pazīmes, kur atsevišķi spēki var teikt lej eļļu klāt ugunij un cenšas stimulēt šīs nesaskaņas starp valstīm, tādējādi cenšoties šķelt Eiropu," tā R. Zīle.