Roberts Zīle

Konference par Konservatīvajām vērtībām mainīgajā pasaulē

KAD: piektdien, 12.oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 14.30

KUR: Rīgā, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulv. 28, 2. stāvā

Politiķi, eksperti, filozofi un reliģiskie līderi šo piektdien, 12. oktobrī, pulcēsies konferencē "Konservatīvās vērtības mainīgajā pasaulē", kurā diskutēs par mūžīgo vērtību lomu, kā arī tradicionālā politiskā konservatīvisma izaicinājumiem mūsdienu globalizētajā pasaulē.

"Patiesība dzimst kā ķecerība, bet mirst kā aizspriedums", izteicies filozofs Hēgelis. Tomēr negribas arī padoties domai, ka visas vērtības ir relatīvas un agri vai vēlu būs jāatmet kā aizspriedumi. Kas ir tās stabilās vērtības, kuru būtība, lai gan mainītā veidolā, iet cauri visiem gadsimtiem. Vai stabilajām un mūžīgajām vērtībām var būt kāds sakars ar politiku?

Lūk, tas ir šīs konferences pamatjautājums?"" - atzīst konferences organizatori - Eiropas Konservatīvo un reformistu Alianse (AECR) un sabiedriskā organizācija "Domā!".

Konferencē ar video uzrunām piedalīsies Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, AECR priekšsēdētājs un Eiropas Parlamenta deputāts Jans Zahradils; tajā referēs Zviedrijas karaliskās bibliotēkas līdzstrādnieks Dr. hist. Jānis Krēsliņš, sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce, arhitekts Pēteris Blūms u.c.

Konferences moderatori - Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis un Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (ECR grupa) uzsver, ka konferences mērķis ir savest kopā politiķus, dažādu nozaru ekspertus un domātājus, mēģinot no pēc iespējas plaša viedokļu spektra atrast atbildi uz jautājumu - kas ir konservatīvās vērtības, kādas pārmaiņas tās piedzīvo mūsdienu pasaulē, kas jauns no globālās pasaules izaicinājumiem būtu jāņem vērā konservatīvajai politikai, un kāds savu vērtību skatījumā ir Latvijas iedzīvotājs šodien.

Konferenci varēs vērot arī tiešraidē Diena TV.

NOSKATIES – Roberta Zīles komentārs pirms konferences un Ilmāra Latkovska komentārs pirms konferences