Roberts Zīle

Konferencē meklēs risinājumus ES migrācijas krīzei

Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse (AECR) šā gada 4. decembrī rīko konferenci “Atbildība un politiskā realitāte: izaicinājumi un risinājumi migrācijas krīzei Eiropā”, kas notiks ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28.

"Lielais bēgļu pieplūdums Eiropā ir izgaismojis virkni nepilnību gan ES, gan dalībvalstu līmenī," tā pasākuma līdzorganizators un paneļdiskusijas dalībnieks, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. "Vai mēs runājam par obligāto kvotu sistēmu bēgļu sadalīšanai ES ietvaros, vai citiem piedāvājumiem, ir skaidrs, ka pašlaik trūkst labu atbilžu šīs krīzes risināšanā. Kamēr atsevišķas intereses apelē pie solidaritātes jautājuma vai draud ar potenciālajām sekām dalībvalstīm gadījumā, ja tās nepakļausies konkrētiem uzstādījumiem, mēs redzam, ka problēmas tikai vēršas plašumā. Vēl vairāk, krīzes ietvaros dalībvalstis nereti tiek nostādītas viena pret otru, kas cita starpā vietām ir rezultējies Šengenas zonas darbības apturēšanā ar žogu būvēšanu un robežu slēgšanām. Tikmēr nesenie terorakti Parīzē tikai pastiprina ES pilsoņu bažas un liek apzināties, ka esošās krīzes kontekstā nedrīkstam aizmirst par drošības un aizsardzības pasākumu svarīgumu, un integrācijas jautājumu aktualizēšanu. Ir īstais laiks sākt meklēt patiesas atbildes migrācijas krīzei gan ES, gan pašmāju līmenī, vienlaikus arī noskaidrojot problēmas cēloņus. Šo saprotot, mūsu organizētā konference nevarētu notikt aktuālākā laikā. Lai gan viena pasākuma ietvaros mēs neradīsim atbildes uz visu, mēs ceram apzināt potenciālos risinājumus vismaz dažu jautājumu sakarā, kas jau būtu nozīmīgs progress un varētu noderēt Latvijas un Eiropas politikas veidotājiem."

Konferencē piedalīsies augsta ranga ārzemju un pašmāju akadēmiķi, migrācijas eksperti un politikas veidotāji. Adam Rodriques no Starptautiskās iniciatīvas pret transnacionālo organizēto noziedzību iepazīstinās ar šīs organizācijas paveikto darbu saistībā ar migrantu kontrabandas tīklu uz Eiropu sazīmēšanu.

Ietekmīgā žurnāla Newsweek žurnālists Alex Perry, izmantojot iegūto informāciju arī no apjomīgā paša iepriekš publicētā pētnieciskā raksta, stāstīs par migrantiem un Vidusjūras mafiju. Savukārt Kembridžas universitātes profesors Robert Rowthorn, skatot migrācijas jautājumu no ekonomiskā rakursa un balstoties uz sevis agrāk veiktajiem pētījumiem, runās par imigrācijas radīto fiskālo ietekmi uz valstu ekonomikām.

Eiropas Parlamenta deputāts Jussi Halla-aho vairāk pievērsīsies Somijas pieredzei migrācijas jautājumu kontekstā, kamēr pašmāju EP deputāts Roberts Zīle uzstāsies ar prezentāciju "Migrācijas krīze un politiskā realitāte".

Latvijas Universitātes profesors Leons Taivāns iztirzās masu imigrācijas politiskos un ekonomiskos aspektus, bet Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis uzstāsies ar priekšlasījumu par bēgļiem kā  mediju un politiskās propagandas upuriem.

Diskusijas moderators: žurnālists Ansis Bogustovs.

Konferences sākums: plkst. 10:00. Norises vieta: Rīga, ES Māja, Aspazijas bulvāris 28, otrais stāvs.

Pasākumu būs iespējams skatīties arī tiešsaistē ES Mājas mājas lapā.

Lūdzam reģistrēt savu dalību, nosūtot e-vēstuli uz edgar.ziverts@europarl.europa.eu.

Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse ir Eiropas Parlamenta atzīta un daļēji finansēta.