Roberts Zīle

Kocēnu novadu apmeklē Roberts Zīle un Romāns Naudiņš

Pirmdien, 6. janvārī, Kocēnu novadu apmeklēja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle un Saeimas deputāts Romāns Naudiņš.

Kocēnu kultūras namā bija noorganizēta tikšanās ar Kocēnu novada domes priekšsēdētāju Jāni Olmani, domes deputātiem, administrācijas pārstāvjiem un uzņēmējiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības un Eiroparlamenta aktualitātes, iepazīstinātu viesus ar prezentāciju par Kocēnu novadu, vietējo uzņēmēju darbību un attīstības perspektīvām, kā arī lai informētu par novada attīstības plāniem un īstenotajiem projektiem.

Sarunu gaitā Roberts Zīle akcentēja vairākas būtiskas tēmas, piemēram, Eiropas enerģijas tirgus tendenču izvērtējums un Latvijas likumdošanas ietekme uz tirgus attīstību; nozīmīgs temats bija termiņuzturēšanās atļaujas, uzsverot to, ka jāizskauž tādu atļauju tirgošana, kas kropļo nekustamā īpašuma tirgu, un jāaizvieto ar tādām atļaujām, kas stimulē ekonomiku, rada jaunas nozares, produktus, pakalpojumus un jaunas darba vietas. Diskusijas raisīja pārrunas par "Rail Baltica" dzelzceļa projekta virzību, perspektīvais skatījums transporta infrastruktūras nostiprināšanā Eiropas Savienības (ES) virzienā un ietekme uz Latvijas, Igaunijas un Lietuvas dzelzceļa biznesa attīstību, kā arī ES 2014. – 2020. gada budžets, tā ietekme uz Latvijas attīstību un uzņēmēju konkurētspēju, ES platībmaksājumu politika, ES nostāja Latvijas ceļu rekonstrukcijas finansēšanas jautājumos u.c. Tikšanās laikā Roberts Zīle uzsvēra, ka katra Eiropas Parlamenta deputāta uzdevums šobrīd ir aizstāvēt Latvijas intereses ES likumdošanas procesā, radot maksimāli labvēlīgus apstākļus uzņēmēju konkurētspējas nodrošināšanā.

Pēc diskusijām viesi apmeklēja Kocēnu uzņēmumu "Milda KM", kas ir viens no vadošajiem tomātu mērču, majonēžu, konservācijas un citu pārtikas produktu ražotājiem Latvijā, lai uzzinātu par uzņēmuma darbību un iepazītos ar darba norisi ražotnē. Dienas izskaņā delegācija viesojās Ločmeļu ģimenes saimniecībā "Mazdzērvītes" Kocēnu pagastā, kas 2013. gadā saņēma galveno balvu Latvijas konkursā "Skaistākā lauku saimniecība" un kur mājvietu radis „Latvijas Steiku klubs". Klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar jauno piena fermu celtniecības gaitu, novitātēm saimniecībā un uzzināt interesantu informāciju par vēršu audzēšanu un steika gatavošanas mākslu.