Roberts Zīle

Kā izvēlēti jaunie Eiropas amatu čempioni

Strasbūra, 25.novembris: šodien uzstājoties Eiropas Parlamenta (EP) debatēs par decembrī gaidāmo ES Padomes tikšanos, deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK, ECR) kritizēja necaurspīdīgo un saturiski neskaidro procedūru, ar kādu pagājušā nedēļā amatā tika iecelti ES prezidents un ES ārlietu ministrs, kā arī aicināja ES Zviedrijas prezidentūru, piedaloties Latvijas ekonomiskās situācijas risināšanā, būt solidāriem, nevis rūpēties par savu investīciju zaudējumu mazināšanu Baltijas valstīs.

Komentējot pagājušā nedēļā ES dalībvalstu vadītāju panākto vienošanos par līdzšinējā Beļģijas premjerministra Hermaņa van Rompeja (Herman Van Rompuy) iecelšanu ES prezidenta un līdzšinējās ES Tirdzniecības Komisāres Ketrinas Eštones (Catherine Ashton)- ES ārlietu ministra amatos, R. Zīle uzsvēra: "Pagājušā nedēļā ES sabiedrība redzēja, kā Futbola tiesnesis izvēlējās komandu, kura brauks uz Pasaules kausu, taču sabiedrība neredzēja un nesaprata, kā un kāpēc daži "tiesneši" izvelējās Eiropas amatu čempionus. Un, ja jājautā, kam nākotnē zvanīs Baltā nama vai Kremļa saimnieks - tie zvanīs tām pašām personām, kurām iepriekš," vērtējot jauno amatpersonu izvēles procedūru un viņu ietekmes spēju, secina deputāts.

Tā kā decembra ES Padomes sanāksmē plānots pievērsties ekonomikas, finanšu un nodarbinātības situācijai, R. Zīle aicināja Zviedrijas prezidentūru neaizmirst labi zināmo Baltijas valstu situāciju. R Zīle: "Baltijas valstīs, kur tika agresīvi investēts, šobrīd izmisīgi turot investoriem izdevīgo stipro nacionālās valūtas piesaisti eiro, tiek devalvēta valstu ekonomika un baltieši kļūst par bezdarba čempioniem, "noasiņojot" arī demogrāfiski. Jājautā - par kādu Eiropas solidaritāti mēs varam stāstīt saviem pilsoņiem, ja viņu sociālais un ekonomiskais stāvoklis noslīd zem Eiropas vidējā līmeņa vēl zemāk nekā pirms iestāšanās ES?".