Roberts Zīle

Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas delegācija apmeklēs Latviju

Šī gada 2. jūnijā Latvijā darba vizītē ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komitejas (TRAN) delegācija. Vizītes mērķis ir iepazīstināt EP deputātus ar Latvijas un Baltijas valstu reģiona īpašo situāciju transporta jomā, kuru lielā mērā nosaka Baltijas valstu ģeogrāfiskais novietojums.

Vizītes ietvaros Latvijā plānotas tikšanas ar Satiksmes ministru Kasparu Gerhardu un ministrijas speciālistiem, VAS Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāju Krišjāni Peteru, aviokompānijas airBaltic vadību, koncerna "Latvijas Dzelzceļš" vadību, kā arī Rīgas brīvostu. Vizīte 3.-4. jūnijā turpināsies Igaunijā.

ES transporta politika ir viena no jomām, kurā EP ir likumdošanas tiesības, tādējādi šīs komitejas deputāti tieši veido ES transporta politiku. Delegācijas dalībnieki ir EP TRAN komitejas deputāti Antonio Cancian (EPP, Itālija), Michael Cramer (Greens/EFA, Vācija), Marian-Jean Marinescu (EPP, Rumānija), Vilja Savisaar (ALDE, Igaunija), Olga Sehnalová (S&D, Čehija), Artur Zasada (EPP, Polija) un Latvijas EP deputāts Roberts Zīle.

EP komitejas vizītes mērķis ir iepazīt klātienē Latvijas un Baltijas valstu reģiona īpašo situāciju transporta jomā:

Baltijas reģiona transporta sistēma ir nepietiekami savienota ar citām Eiropas daļām, kas ir viens no iemesliem, kāpēc nepieciešams ātrāk īstenot "Rail Baltica" dzelzceļa projektu;

Latvijas un pārējo Baltijas valstu transporta infrastruktūras un pārvadājumu tirgus ir cieši saistīts ar Krievijas un citu NVS valstu transporta sistēmām, kā rezultātā galvenokārt tiek nodrošināti kravu pārvadājumi rietumu - austrumu virzienā. Diemžēl ES ne vienmēr pilnībā izprot īpašos konkurences apstākļus, kādos nākas darboties Latvijas ostām un transporta uzņēmumiem visos transporta veidos, īpaši -dzelzceļa pārvadājumos;

Baltija saskaras ar problēmām uz ES - Krievijas robežšķēršošanas punktiem (Latvijā galvenokārt Terehova un Grebņeva).

Šī Baltijas valstu unikālā situācija ES joprojām nav pilnībā izprasta, tāpēc iepazīšanās ar situāciju  klātienē ir būtiska. Latvijai ir svarīgi, lai visas ES institūcijas, veidojot ES regulējumu transporta sektoram - piemēram, par konkurenci vai pārvadājumu tirgu liberalizāciju, kā arī par transporta infrastruktūras finansēšanu no ES līdzekļiem, zinātu un ņemtu vērā Baltijas reģiona īpatnības.

Mediju pārstāvji ir aicināti uz preses brīfingu Satiksmes ministrijā (313 telpā) š.g. 2.junijā plkst. 17:00

Kontaktpersona, lai pieteiktos uz brīfingu Satiksmes ministrijā Ilze Svikliņa, Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Tālr. 67028370, mobilais tālr.28341987, e-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv

Delegācija Latvijā ieradīsies šī gada 2. jūnijā. Uzreiz pēc atlidošanas lidostā paredzēta tikšanās ar lidostas un aviokompānijas airBaltic vadību. Tālāk delegācija Satiksmes ministrijā tiksies ar ministru Kasparu Gerhardu un ministrijas pārstāvjiem, arī ar uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" vadību.

Uzziņai:

Transporta un tūrisma komiteja (TRAN) ir atbildīga par ES likumdošanas izstrādi kopējās dzelzceļa, autoceļu, iekšējo ūdensceļu, jūras un gaisa transporta un tūrisma politikas jomās. Tās kompetencē ir gan transporta drošības, gan komunikācijas tīklu izveides jautājumi, gan arī transporta un sakaru aspekts attiecībās ar trešajām valstīm. Tā kopīgi ar Eiropas Komisiju strādā pie Eiropas transporta nākotnes attīstības stratēģiju nospraušanas, pie Eiropas transporta infrastruktūras izveides, kā arī pie ES budžeta transporta jomā.