Aicinu Valsts prezidentu neizsludināt Imigrācijas likuma grozījumus
Tā kā apvienības „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijai līdz 30. aprīlim nebija izdevies savākt nepieciešamos 34 Saeimas deputātu parakstus Imigrācijas likuma grozījumu apturēšanai, frakcijas deputāti līdz ar kolēģiem no Pilsoniskās savienības, Zaļo un zemnieku savienības frakcijām un vairākiem neatkarīgajiem deputātiem vērsās pie Valsts prezidenta ar aicinājumu viņam pašam izmantot Satversmes 72. pantā paredzētās tiesības un apturēt likuma izsludināšanu. Tādā gadījumā atbilstoši Satversmei par strīdīgo likumu būtu jāuzsāk vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšana. Ja divu mēnešu laikā paraksti tiek savākti, likums tiek nodots tautas nobalsošanai.
TB/LNNK valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle aicināja Valsts prezidentu, kurš strīdīgo likumprojektu vienreiz jau nodeva otrreizējai Saeimas caurlūkošanai, nepakļauties īslaicīgai politiskajai konjuktūrai un apzināties savu atbildību ne tikai pret Latviju, bet visām Šengenas zonas dalībvalstīm. „Ir jāsaprot, ka stājoties spēkā jaunajam likumam, nevēlamām trešo valstu personām pavērsies daudz plašākas tiesības iegūt uzturēšanās atļaujas ne tikai Latvijā, bet visā Šengenas zonā. Savukārt Latvijas ekonomiskie ieguvumi no jaunā likumu būtu visai apšaubāmi. Nekustamā īpašuma pirkumu 50 000 latu vērtībā, uz kā rēķina tāpat nopelna tikai banku sektors, vai 25 000 latu ieguldījumu uzņēmuma pamatkapitālā, ko vēlāk var viegli izņemt, nekādi nevar uzskatīt par Latvijas sabiedrībai būtiskām investīcijām”.
Saeima 22. aprīlī atkārtoti galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz iespēju izsniegt terminēto uzturēšanās atļauju ārpus ES valstu investoriem, kuri pēc šī gada 1. jūlija iegādāsies nekustamo īpašumu par 100 000 latu Rīgā un Pierīgā, vai 50 000 latu citur Latvijā, vai ieguldīs 25 000 latu kādā Latvijas uzņēmuma pamatkapitālā, vai 200 000 latu kredītiestādes subordinētajā kapitālā.
TB/LNNK ierosināto vēstuli Valsts prezidentam par Imigrācijas likuma grozījumu apturēšanu ir parakstīja 21 Saeimas deputāts: Dzintars Rasnačs, Imants Kalniņš, Pēteris Tabūns, Māris Grīnblats, Juris Dobelis, Visvaldis Lācis, Anna Seile, Gunārs Laicāns, Janīna Kursīte, Kārlis Šadurskis, Ina Druviete, Vaira Paegle, Aija Barča, Guntis Eniņš, Ilma Čepāne, Andis Kāposts, Aigars Štokenbergs, Artis Pabriks, Inguna Rībena, Ingmārs Līdaka, Pauls Putniņš.